V22RA16X2749
VARISTOR RA SERIES
product image
V22RA16X2749 Picture
SeekIC No. : 003007514 Detail
V22RA16X2749: VARISTOR RA SERIES
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V22RA16X2749
Quick Details
Series: RA Manufacturer: Littelfuse Inc
Logic Family : 74V Varistor Voltage: 22V
Current-Surge: 1kA Number of Circuits: 1
Maximum AC Volts: 14VAC Maximum DC Volts: 18VDC
Energy: 50J
Description
Number of Circuits: 1
Varistor Voltage: 22V
Maximum DC Volts: 18VDC
Maximum AC Volts: 14VAC