V230LA40C
Varistors 230V pF
product image
V230LA40C Picture
SeekIC No. : 00704980 Detail
V230LA40C: Varistors 230V pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V230LA40C
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 396 V
Voltage Rating AC : 230 V Clamping Voltage : 595 V
Diameter : 20 mm Peak Surge Current : 9 KA
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C Mounting : Radial
Packaging : Bulk
Description
Surge Energy Rating :
Capacitance :
Voltage Rating AC : 230 V
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Product : MOV
Mounting : Radial
Diameter : 20 mm
Clamping Voltage : 595 V
Peak Surge Current : 9 KA
Voltage Rating DC : 396 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationV230LA40C
Maximum AC Volts230Vrms
Maximum DC Volts-
Current-Surge7kA
Package / CaseDisc 20mm
Varistor Voltage396V