V230LA4P
Varistors 230V 100pF
product image
V230LA4P Picture
SeekIC No. : 00700052 Detail
V230LA4P: Varistors 230V 100pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V230LA4P
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 300 V
Voltage Rating AC : 230 V Clamping Voltage : 595 V
Diameter : 7 mm Peak Surge Current : 1.2 KA
Capacitance : 100 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : Radial Packaging : Bulk
Description
Surge Energy Rating :
Voltage Rating DC : 300 V
Voltage Rating AC : 230 V
Mounting : Radial
Clamping Voltage : 595 V
Capacitance : 100 pF
Diameter : 7 mm
Peak Surge Current : 1.2 KA
Parameters:
Technical/Catalog InformationV230LA4P
Maximum AC Volts230Vrms
Maximum DC Volts300VDC
Current-Surge1.2kA
Package / CaseDisc 7mm
Varistor Voltage396V