V230LS20AP
Varistors 230V 550pF
product image
V230LS20AP Picture
SeekIC No. : 00704199 Detail
V230LS20AP: Varistors 230V 550pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V230LS20AP
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 300 V
Voltage Rating AC : 230 V Clamping Voltage : 595 V
Diameter : 14 mm Peak Surge Current : 4.5 KA
Capacitance : 550 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : Radial Packaging : Reel
Description
Surge Energy Rating :
Voltage Rating DC : 300 V
Voltage Rating AC : 230 V
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Reel
Product : MOV
Diameter : 14 mm
Peak Surge Current : 4.5 KA
Mounting : Radial
Clamping Voltage : 595 V
Capacitance : 550 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationV230LS20AP
Maximum AC Volts230Vrms
Maximum DC Volts300VDC
Current-Surge4.5kA
Package / CaseDisc 14mm
Varistor Voltage396V