V23100V4005A011
RELAY REED SPST 500MA 5V
product image
V23100V4005A011 Picture
SeekIC No. : 003831637 Detail
V23100V4005A011: RELAY REED SPST 500MA 5V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V23100V4005A011
Quick Details
Series: V23100-V4, AXICOM Processor Series : HCS12X
Manufacturer: TE Connectivity Relay Type: Reed
Coil Type: Non Latching Coil Current: 10mA
Coil Voltage: 5VDC Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 500mA Switching Voltage: 200VAC, 200VDC - Max
Turn On Voltage (Max): 3.5 VDC Turn Off Voltage (Min): 0.75 VDC
Features: Diode, Electrostatic Shield Mounting Type: Through Hole
Termination Style: PC Pin
Description
Manufacturer: TE Connectivity
Coil Type: Non Latching
Coil Voltage: 5VDC
Mounting Type: Through Hole
Termination Style: PC Pin
Packaging: Tube
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Coil Current: 10mA
Turn On Voltage (Max): 3.5 VDC
Relay Type: Reed
Contact Rating (Current): 500mA
Switching Voltage: 200VAC, 200VDC - Max
Features: Diode, Electrostatic Shield
Turn Off Voltage (Min): 0.75 VDC