V251NA34
Varistors 250V 40kA 5000pF 34mm
product image
V251NA34 Picture
SeekIC No. : 00705573 Detail
V251NA34: Varistors 250V 40kA 5000pF 34mm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V251NA34
Mfg:
Littelfuse
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 330 V
Voltage Rating AC : 250 V Clamping Voltage : 650 V
Diameter : 34 mm Peak Surge Current : 40 KA
Capacitance : 5000 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : SMD/SMT Packaging : Bulk
Description
Surge Energy Rating :
Peak Surge Current : 40 KA
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Mounting : SMD/SMT
Voltage Rating AC : 250 V
Product : MOV
Diameter : 34 mm
Capacitance : 5000 pF
Clamping Voltage : 650 V
Voltage Rating DC : 330 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationV251NA34
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts250VAC
Maximum DC Volts330VDC
Current-Surge40kA
Package / Case34mm Square
Varistor Voltage390V