V26MLA0805NH
Varistors 26V 100A 190pF
product image
V26MLA0805NH Picture
SeekIC No. : 00700064 Detail
V26MLA0805NH: Varistors 26V 100A 190pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V26MLA0805NH
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : MLV Voltage Rating DC : 26 V
Voltage Rating AC : 20 V Clamping Voltage : 60 V
Peak Surge Current : 40 A Surge Energy Rating : 0.1 J
Capacitance : 220 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Mounting : SMD/SMT Packaging : Reel
Product : MLV
Mounting : SMD/SMT
Packaging : Reel
Surge Energy Rating : 0.1 J
Capacitance : 220 pF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Voltage Rating DC : 26 V
Clamping Voltage : 60 V
Voltage Rating AC : 20 V
Peak Surge Current : 40 A
Parameters:
Technical/Catalog InformationV26MLA0805NH
VendorLittelfuse Inc (VA)
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts20VAC
Maximum DC Volts26VDC
Current-Surge100A
Package / Case0805 (2012 metric)
Varistor Voltage38.5V