V26MLA1206A
Varistors 26V 150A 115pF
product image
V26MLA1206A Picture
SeekIC No. : 00704002 Detail
V26MLA1206A: Varistors 26V 150A 115pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V26MLA1206A
Quick Details
Product : MLV Voltage Rating DC : 26 V
Capacitance : 1040 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Bulk
Description
Voltage Rating AC :
Clamping Voltage :
Diameter :
Peak Surge Current :
Surge Energy Rating :
Mounting :
Packaging : Bulk
Product : MLV
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Voltage Rating DC : 26 V
Capacitance : 1040 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationV26MLA1206A
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts20VAC
Maximum DC Volts26VDC
Current-Surge150A
Package / Case1206 (3216 metric)
Varistor Voltage38.5V