V2F114A300Y2EDP
Varistors 14volt 0.1joules
product image
V2F114A300Y2EDP Picture
SeekIC No. : 00701084 Detail
V2F114A300Y2EDP: Varistors 14volt 0.1joules
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V2F114A300Y2EDP
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Product : MLV Voltage Rating DC : 14 V
Voltage Rating AC : 10 V Clamping Voltage : 32 V
Peak Surge Current : 30 A Surge Energy Rating : 0.1 J
Capacitance : 300 pF Mounting : SMD/SMT
Packaging : Reel
Description
Diameter :
Operating Temperature Range :
Product : MLV
Peak Surge Current : 30 A
Mounting : SMD/SMT
Packaging : Reel
Surge Energy Rating : 0.1 J
Voltage Rating DC : 14 V
Voltage Rating AC : 10 V
Clamping Voltage : 32 V
Capacitance : 300 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationV2F114A300Y2EDP
VendorAVX Corporation (VA)
CategoryOver Voltage, Current, Temperature Devices
Package / Case0805 (2012 metric)
PackagingDigi-Reel?
TechnologyTVS with Feed Though Capacitor
ApplicationsTelecommunications
Number of Circuits1 - Single
Voltage - Working14V
Voltage - Clamping32V