V300B3V3C150BL2
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W
product image
V300B3V3C150BL2 Picture
SeekIC No. : 003722886 Detail
V300B3V3C150BL2: CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V300B3V3C150BL2
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Series: Mini Manufacturer: Vicor Corporation
Type: Isolated Number of Outputs: 1
Voltage - Input (Min): 180V Voltage - Input (Max): 375V
Voltage - Output 1: 3.3V Voltage - Output 2: -
Voltage - Output 3: - SNR : 57 dB
Current - Output (Max): * Power (Watts) - Manufacture Series: 150W
Voltage - Isolation: * Features: *
Mounting Type: Through Hole Package / Case: Module
Size / Dimension: 2.28" L x 2.20" W x 0.62" H (57.9mm x 55.9mm x 15.7mm) Packaging: Bulk
Operating Temperature: -20°C ~ 100°C
Description
Type: Isolated
Number of Outputs: 1
Voltage - Output 2: -
Voltage - Output 3: -
Voltage - Output 1: 3.3V
Mounting Type: Through Hole
Packaging: Bulk
Voltage - Isolation: *
Features: *
Power (Watts) - Manufacture Series: 150W
Package / Case: Module
Efficiency: *
Manufacturer: Vicor Corporation
Current - Output (Max): *
Voltage - Input (Min): 180V
Voltage - Input (Max): 375V
Series: Mini
Size / Dimension: 2.28" L x 2.20" W x 0.62" H (57.9mm x 55.9mm x 15.7mm)