V300C5C100BL2
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W
product image
V300C5C100BL2 Picture
SeekIC No. : 003804226 Detail
V300C5C100BL2: CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V300C5C100BL2
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Series: MICRO Manufacturer: Vicor Corporation
Type: Isolated Number of Outputs: 1
Voltage - Input (Min): 180V Voltage - Input (Max): 375V
Voltage - Output 1: 5V Voltage - Output 2: -
Voltage - Output 3: - SNR : 57 dB
Current - Output (Max): * Power (Watts) - Manufacture Series: 100W
Voltage - Isolation: * Features: *
Mounting Type: Through Hole Package / Case: Module
Size / Dimension: 2.28" L x 1.45" W x 0.65" H (57.9mm x 36.8mm x 16.5mm) Packaging: Bulk
Operating Temperature: -20°C ~ 100°C
Description
Type: Isolated
Number of Outputs: 1
Voltage - Output 1: 5V
Voltage - Output 2: -
Voltage - Output 3: -
Mounting Type: Through Hole
Packaging: Bulk
Voltage - Isolation: *
Features: *
Power (Watts) - Manufacture Series: 100W
Package / Case: Module
Efficiency: *
Manufacturer: Vicor Corporation
Current - Output (Max): *
Series: MICRO
Voltage - Input (Min): 180V
Voltage - Input (Max): 375V
Size / Dimension: 2.28" L x 1.45" W x 0.65" H (57.9mm x 36.8mm x 16.5mm)