V300LT20AP
Varistors 300V 400pF
product image
V300LT20AP Picture
SeekIC No. : 00702097 Detail
V300LT20AP: Varistors 300V 400pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V300LT20AP
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 405 V
Voltage Rating AC : 300 V Clamping Voltage : 775 V
Diameter : 14 mm Peak Surge Current : 4.5 KA
Capacitance : 400 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Product : MOV
Clamping Voltage : 775 V
Diameter : 14 mm
Peak Surge Current : 4.5 KA
Mounting : Radial
Voltage Rating AC : 300 V
Capacitance : 400 pF
Voltage Rating DC : 405 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationV300LT20AP
Maximum AC Volts300Vrms
Maximum DC Volts405VDC
Current-Surge4.5kA
Package / CaseDisc 14mm
Varistor Voltage517V