V30100S-E3/45
Schottky (Diodes & Rectifiers) 30 Amp 100 Volt Single TrenchMOS
product image
V30100S-E3/45 Picture
SeekIC No. : 00192237 Detail
V30100S-E3/45: Schottky (Diodes & Rectifiers) 30 Amp 100 Volt Single TrenchMOS
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V30100S-E3/45
Mfg:
Vishay Semiconductors
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product : Schottky Rectifiers Peak Reverse Voltage : 100 V
Forward Continuous Current : 30 A Max Surge Current : 250 A
Configuration : Single Dual Anode Forward Voltage Drop : 0.91 V
Maximum Reverse Leakage Current : 1000 uA Operating Temperature Range : - 20 C to + 150 C
Mounting Style : Through Hole Package / Case : TO-220AB
Packaging : Tube
Description
Recovery Time :
Maximum Power Dissipation :
Mounting Style : Through Hole
Product : Schottky Rectifiers
Packaging : Tube
Forward Continuous Current : 30 A
Package / Case : TO-220AB
Max Surge Current : 250 A
Peak Reverse Voltage : 100 V
Configuration : Single Dual Anode
Maximum Reverse Leakage Current : 1000 uA
Operating Temperature Range : - 20 C to + 150 C
Forward Voltage Drop : 0.91 V