V301HB34
Varistors HIGH ENERGY PCB USE
product image
V301HB34 Picture
SeekIC No. : 00700077 Detail
V301HB34: Varistors HIGH ENERGY PCB USE
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V301HB34
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 410 V
Voltage Rating AC : 300 V Clamping Voltage : 780 V
Diameter : 34 mm Peak Surge Current : 40 KA
Capacitance : 4100 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : Radial Packaging : Bulk
Description
Surge Energy Rating :
Peak Surge Current : 40 KA
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Product : MOV
Mounting : Radial
Voltage Rating AC : 300 V
Diameter : 34 mm
Voltage Rating DC : 410 V
Clamping Voltage : 780 V
Capacitance : 4100 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationV301HB34
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts300Vrms
Maximum DC Volts410VDC
Current-Surge40kA
Package / Case34mm Square
Varistor Voltage526V