V30MLA0603H
Varistors 30V 30A 90pF
product image
V30MLA0603H Picture
SeekIC No. : 00699991 Detail
V30MLA0603H: Varistors 30V 30A 90pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V30MLA0603H
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : MLV Voltage Rating DC : 30 V
Capacitance : 90 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : SMD/SMT Packaging : Reel
Description
Voltage Rating AC :
Clamping Voltage :
Diameter :
Peak Surge Current :
Surge Energy Rating :
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Product : MLV
Voltage Rating DC : 30 V
Mounting : SMD/SMT
Packaging : Reel
Capacitance : 90 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationV30MLA0603H
VendorLittelfuse Inc (VA)
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts25VAC
Maximum DC Volts30VDC
Current-Surge30A
Package / Case0603 (1608 metric)
Varistor Voltage46V