V33MLA1206NH
Varistors 33V 180A 500pF
product image
V33MLA1206NH Picture
SeekIC No. : 00700190 Detail
V33MLA1206NH: Varistors 33V 180A 500pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V33MLA1206NH
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : MLV Voltage Rating DC : 33 V
Capacitance : 640 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Mounting : SMD/SMT Packaging : Reel
Product : MLV
Mounting : SMD/SMT
Packaging : Reel
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Capacitance : 640 pF
Voltage Rating DC : 33 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationV33MLA1206NH
VendorLittelfuse Inc (VA)
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts26VAC
Maximum DC Volts33VDC
Current-Surge180A
Package / Case1206 (3216 metric)
Varistor Voltage49V