V33MLA1206WA
Varistors 33V 180A 500pF
product image
V33MLA1206WA Picture
SeekIC No. : 00705030 Detail
V33MLA1206WA: Varistors 33V 180A 500pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V33MLA1206WA
Quick Details
Product : MLV Voltage Rating DC : 33 V
Capacitance : 640 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Bulk
Surge Energy Rating :
Mounting :
Packaging : Bulk
Product : MLV
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Capacitance : 640 pF
Voltage Rating DC : 33 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationV33MLA1206WA
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts26VAC
Maximum DC Volts33VDC
Current-Surge180A
Package / Case1206 (3216 metric)
Varistor Voltage49V