V33RA8X2749
VARISTOR RA SERIES
product image
V33RA8X2749 Picture
SeekIC No. : 003007165 Detail
V33RA8X2749: VARISTOR RA SERIES
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V33RA8X2749
Quick Details
Series: RA Manufacturer: Littelfuse Inc
Logic Family : 74V Varistor Voltage: 33V
Current-Surge: 250A Number of Circuits: 1
Maximum AC Volts: 20VAC Maximum DC Volts: 26VDC
Energy: 1.2J
Description
Number of Circuits: 1
Varistor Voltage: 33V
Maximum DC Volts: 26VDC
Manufacturer: Littelfuse Inc
Current-Surge: 250A
Energy: 1.2J
Maximum AC Volts: 20VAC