V375A5H400BL3
CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W
product image
V375A5H400BL3 Picture
SeekIC No. : 003625396 Detail
V375A5H400BL3: CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V375A5H400BL3
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Series: Maxi Manufacturer: Vicor Corporation
Type: Isolated Number of Outputs: 1
Voltage - Input (Min): 250V Voltage - Input (Max): 425V
Voltage - Output 1: 5V Voltage - Output 2: -
Voltage - Output 3: - SNR : 57 dB
Current - Output (Max): * Power (Watts) - Manufacture Series: 400W
Voltage - Isolation: * Features: *
Mounting Type: Through Hole Package / Case: Module
Size / Dimension: 4.60" L x 2.20" W x 0.62" H (116.8mm x 55.9mm x 15.7mm) Packaging: Bulk
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Description
Type: Isolated
Number of Outputs: 1
Voltage - Output 1: 5V
Voltage - Output 2: -
Voltage - Output 3: -
Mounting Type: Through Hole
Packaging: Bulk
Voltage - Isolation: *
Features: *
Package / Case: Module
Efficiency: *
Power (Watts) - Manufacture Series: 400W
Manufacturer: Vicor Corporation
Voltage - Input (Min): 250V
Current - Output (Max): *
Voltage - Input (Max): 425V
Series: Maxi
Size / Dimension: 4.60" L x 2.20" W x 0.62" H (116.8mm x 55.9mm x 15.7mm)