V385LA10
Varistors 385V 160pF
product image
V385LA10 Picture
SeekIC No. : 00702328 Detail
V385LA10: Varistors 385V 160pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V385LA10
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 505 V
Voltage Rating AC : 385 V Clamping Voltage : 1.025 KV
Diameter : 10 mm Peak Surge Current : 2.5 KA
Capacitance : 160 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : Radial Packaging : Bulk
Description
Surge Energy Rating :
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Product : MOV
Mounting : Radial
Voltage Rating DC : 505 V
Voltage Rating AC : 385 V
Clamping Voltage : 1.025 KV
Diameter : 10 mm
Peak Surge Current : 2.5 KA
Capacitance : 160 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationV385LA10
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts385Vrms
Maximum DC Volts505VDC
Current-Surge1.2kA
Package / CaseDisc 10mm
Varistor Voltage682V