V391HA32
Varistors INDUSTRIAL VARISTOR HIGH ENERGY PCB USE
product image
V391HA32 Picture
SeekIC No. : 00703852 Detail
V391HA32: Varistors INDUSTRIAL VARISTOR HIGH ENERGY PCB USE
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V391HA32
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~89
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 510 V
Voltage Rating AC : 385 V Clamping Voltage : 1.02 KV
Diameter : 35.5 mm Peak Surge Current : 25 KA
Capacitance : 1750 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : SMD/SMT Packaging : Bulk
Description
Surge Energy Rating :
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Mounting : SMD/SMT
Product : MOV
Voltage Rating DC : 510 V
Voltage Rating AC : 385 V
Capacitance : 1750 pF
Peak Surge Current : 25 KA
Diameter : 35.5 mm
Clamping Voltage : 1.02 KV
Parameters:
Technical/Catalog InformationV391HA32
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts385Vrms
Maximum DC Volts510VDC
Current-Surge25kA
Package / CaseDisc 32mm with Screw Mounting
Varistor Voltage663V