V3.5MLA0603T
Varistors 3.5V 30A 1270pF
product image
V3.5MLA0603T Picture
SeekIC No. : 00703884 Detail
V3.5MLA0603T: Varistors 3.5V 30A 1270pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V3.5MLA0603T
Mfg:
Littelfuse
Quick Details
Product : MLV Voltage Rating DC : 3.5 V
Capacitance : 1270 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Description
Voltage Rating AC :
Clamping Voltage :
Diameter :
Peak Surge Current :
Surge Energy Rating :
Mounting :
Product : MLV
Packaging : Reel
Capacitance : 1270 pF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Voltage Rating DC : 3.5 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationV3.5MLA0603T
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts2.5VAC
Maximum DC Volts3.5VDC
Current-Surge30A
Package / Case0603 (1608 metric)
Varistor Voltage7V