V3.5MLA0805H
Varistors 3.5V 30A 2530pF
product image
V3.5MLA0805H Picture
SeekIC No. : 00700306 Detail
V3.5MLA0805H: Varistors 3.5V 30A 2530pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V3.5MLA0805H
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : MLV Voltage Rating DC : 3.5 V
Capacitance : 2530 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Mounting : SMD/SMT Packaging : Reel
Product : MLV
Mounting : SMD/SMT
Packaging : Reel
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Voltage Rating DC : 3.5 V
Capacitance : 2530 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationV3.5MLA0805H
VendorLittelfuse Inc (VA)
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts2.5VAC
Maximum DC Volts3.5VDC
Current-Surge120A
Package / Case0805 (2012 metric)
Varistor Voltage7V