V3.5MLA0805LNA
Varistors 3.5V 40A 1380pF
product image
V3.5MLA0805LNA Picture
SeekIC No. : 00702046 Detail
V3.5MLA0805LNA: Varistors 3.5V 40A 1380pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V3.5MLA0805LNA
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : MLV Voltage Rating DC : 3.5 V
Capacitance : 1380 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Bulk
Description
Voltage Rating AC :
Clamping Voltage :
Diameter :
Peak Surge Current :
Surge Energy Rating :
Mounting :
Packaging : Bulk
Product : MLV
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Voltage Rating DC : 3.5 V
Capacitance : 1380 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationV3.5MLA0805LNA
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts2.5VAC
Maximum DC Volts3.5VDC
Current-Surge40A
Package / Case0805 (2012 metric)
Varistor Voltage7V