V42MLA1206NA
Varistors 42V 180A 425pF
product image
V42MLA1206NA Picture
SeekIC No. : 00705291 Detail
V42MLA1206NA: Varistors 42V 180A 425pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V42MLA1206NA
Quick Details
Product : MLV Voltage Rating DC : 42 V
Capacitance : 640 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Bulk
Surge Energy Rating :
Mounting :
Packaging : Bulk
Product : MLV
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Voltage Rating DC : 42 V
Capacitance : 640 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationV42MLA1206NA
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts30VAC
Maximum DC Volts42VDC
Current-Surge180A
Package / Case1206 (3216 metric)
Varistor Voltage60V