V47RA16X2749
VARISTOR RA SERIES
product image
V47RA16X2749 Picture
SeekIC No. : 003006013 Detail
V47RA16X2749: VARISTOR RA SERIES
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V47RA16X2749
Quick Details
Series: RA Logic Family : 74V
Manufacturer: Littelfuse Inc Varistor Voltage: 47V
Current-Surge: 1kA Number of Circuits: 1
Maximum AC Volts: 30VAC Maximum DC Volts: 38VDC
Energy: 8.8J
Description
Number of Circuits: 1
Manufacturer: Littelfuse Inc
Maximum AC Volts: 30VAC
Maximum DC Volts: 38VDC
Varistor Voltage: 47V