V531DHB34
Varistors DHB SERIES
product image
V531DHB34 Picture
SeekIC No. : 00703637 Detail
V531DHB34: Varistors DHB SERIES
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V531DHB34
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~89
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 435 V
Voltage Rating AC : 330 V Clamping Voltage : 843 V
Diameter : 34 mm Peak Surge Current : 40 KA
Capacitance : 3750 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : Radial Packaging : Bulk
Description
Surge Energy Rating :
Peak Surge Current : 40 KA
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Product : MOV
Mounting : Radial
Diameter : 34 mm
Capacitance : 3750 pF
Voltage Rating DC : 435 V
Voltage Rating AC : 330 V
Clamping Voltage : 843 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationV531DHB34
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts330Vrms
Maximum DC Volts435VDC
Current-Surge-
Package / Case34mm Square
Varistor Voltage570V