V56MLA1206A
Varistors 56V 180A 180pF
product image
V56MLA1206A Picture
SeekIC No. : 00703851 Detail
V56MLA1206A: Varistors 56V 180A 180pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V56MLA1206A
Mfg:
Littelfuse
Quick Details
Product : MLV Voltage Rating DC : 56 V
Capacitance : 180 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Bulk
Description
Voltage Rating AC :
Clamping Voltage :
Diameter :
Peak Surge Current :
Surge Energy Rating :
Mounting :
Packaging : Bulk
Product : MLV
Voltage Rating DC : 56 V
Capacitance : 180 pF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Parameters:
Technical/Catalog InformationV56MLA1206A
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts40VAC
Maximum DC Volts56VDC
Current-Surge180A
Package / Case1206 (3216 metric)
Varistor Voltage77V