V56MLA1206H
Varistors 56V 180A 180pF
product image
V56MLA1206H Picture
SeekIC No. : 00699928 Detail
V56MLA1206H: Varistors 56V 180A 180pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V56MLA1206H
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : MLV Voltage Rating DC : 56 V
Capacitance : 180 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Mounting : SMD/SMT Packaging : Reel
Description
Voltage Rating AC :
Clamping Voltage :
Diameter :
Peak Surge Current :
Surge Energy Rating :
Product : MLV
Mounting : SMD/SMT
Packaging : Reel
Voltage Rating DC : 56 V
Capacitance : 180 pF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Parameters:
Technical/Catalog InformationV56MLA1206H
VendorLittelfuse Inc (VA)
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts40VAC
Maximum DC Volts56VDC
Current-Surge180A
Package / Case1206 (3216 metric)
Varistor Voltage77V