V56RA8X2749
VARISTOR RA SERIES
product image
V56RA8X2749 Picture
SeekIC No. : 003007116 Detail
V56RA8X2749: VARISTOR RA SERIES
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V56RA8X2749
Quick Details
Series: RA Logic Family : 74V
Manufacturer: Littelfuse Inc Varistor Voltage: 56V
Current-Surge: 250A Number of Circuits: 1
Maximum AC Volts: 35VAC Maximum DC Volts: 45VDC
Energy: 2.3J
Description
Number of Circuits: 1
Manufacturer: Littelfuse Inc
Current-Surge: 250A
Maximum AC Volts: 35VAC
Maximum DC Volts: 45VDC
Energy: 2.3J
Varistor Voltage: 56V