V571CA60
Varistors 910V 70kA 4500pF
product image
V571CA60 Picture
SeekIC No. : 00705216 Detail
V571CA60: Varistors 910V 70kA 4500pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V571CA60
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~22
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 730 V
Voltage Rating AC : 575 V Clamping Voltage : 1.42 KV
Diameter : 60 mm Peak Surge Current : 70 KA
Capacitance : 4500 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : SMD/SMT Packaging : Bulk
Description
Surge Energy Rating :
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Mounting : SMD/SMT
Product : MOV
Voltage Rating AC : 575 V
Capacitance : 4500 pF
Peak Surge Current : 70 KA
Voltage Rating DC : 730 V
Diameter : 60 mm
Clamping Voltage : 1.42 KV
Parameters:
Technical/Catalog InformationV571CA60
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts575VAC
Maximum DC Volts730VDC
Current-Surge70kA
Package / CaseDisc 60mm
Varistor Voltage910V