V575LA10
Varistors 575V 90pF
product image
V575LA10 Picture
SeekIC No. : 00703806 Detail
V575LA10: Varistors 575V 90pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V575LA10
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 730 V
Voltage Rating AC : 575 V Clamping Voltage : 1.5 KV
Diameter : 10 mm Peak Surge Current : 2.5 KA
Surge Energy Rating : 63 J Capacitance : 90 pF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C Mounting : Radial
Product : MOV
Mounting : Radial
Clamping Voltage : 1.5 KV
Surge Energy Rating : 63 J
Voltage Rating AC : 575 V
Capacitance : 90 pF
Diameter : 10 mm
Peak Surge Current : 2.5 KA
Voltage Rating DC : 730 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationV575LA10
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts575Vrms
Maximum DC Volts730VDC
Current-Surge2.5kA
Package / CaseDisc 10mm
Varistor Voltage1000V (1kV)