V575LA80C
Varistors 575V 100A High Energy
product image
V575LA80C Picture
SeekIC No. : 00704540 Detail
V575LA80C: Varistors 575V 100A High Energy
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V575LA80C
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 1 KV
Voltage Rating AC : 575 V Clamping Voltage : 1.5 KV
Diameter : 20 mm Peak Surge Current : 9 KA
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C Mounting : Radial
Packaging : Bulk
Description
Surge Energy Rating :
Capacitance :
Product : MOV
Mounting : Radial
Clamping Voltage : 1.5 KV
Diameter : 20 mm
Voltage Rating AC : 575 V
Voltage Rating DC : 1 KV
Peak Surge Current : 9 KA
Parameters:
Technical/Catalog InformationV575LA80C
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts575Vrms
Maximum DC Volts-
Current-Surge7kA
Package / CaseDisc 20mm
Varistor Voltage805V