V625LA80B
Varistors 425pF
product image
V625LA80B Picture
SeekIC No. : 00704797 Detail
V625LA80B: Varistors 425pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V625LA80B
Mfg:
Littelfuse
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 825 V
Voltage Rating AC : 625 V Clamping Voltage : 1.65 KV
Diameter : 20 mm Peak Surge Current : 6.5 KA
Capacitance : 425 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : Radial Packaging : Bulk
Description
Surge Energy Rating :
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Product : MOV
Mounting : Radial
Diameter : 20 mm
Voltage Rating DC : 825 V
Voltage Rating AC : 625 V
Peak Surge Current : 6.5 KA
Capacitance : 425 pF
Clamping Voltage : 1.65 KV
Parameters:
Technical/Catalog InformationV625LA80B
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts625Vrms
Maximum DC Volts825VDC
Current-Surge6.5kA
Package / CaseDisc 20mm
Varistor Voltage1100V (1.1kV)