V802-125.0M
OSC VCXO 125.0000MHZ 3.3V SMD
product image
V802-125.0M Picture
SeekIC No. : 003416288 Detail
V802-125.0M: OSC VCXO 125.0000MHZ 3.3V SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V802-125.0M
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: V802 Manufacturer: Connor-Winfield
Type: VCXO Frequency: 125MHz
Function: Tri-State (Output Enable) Output: LVCMOS
Voltage - Supply: 3.3V Frequency Stability: ±50ppm
Packaging : Tray Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max): 40mA Ratings: -
Mounting Type: Surface Mount Size / Dimension: 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height: 0.071" (1.80mm) Package / Case: 6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Description
Function: Tri-State (Output Enable)
Voltage - Supply: 3.3V
Frequency Stability: ±50ppm
Current - Supply (Max): 40mA
Ratings: -
Mounting Type: Surface Mount
Size / Dimension: 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Type: VCXO
Package / Case: 6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Packaging: Bulk
Frequency: 125MHz
Height: 0.071" (1.80mm)
Output: LVCMOS
Manufacturer: Connor-Winfield
Series: V802
Parameters:
Technical/Catalog InformationV802-125.0M
VendorConnor-Winfield
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency125MHz
Package / CaseSMD 7mm x 5mm
PackagingTape (no reel)
Supply Voltage3.3V
TypeVCXO
Frequency Stability±50ppm
Supply Current40mA