VA100005D150RL
Varistors 5.6v .4 Joules
product image
VA100005D150RL Picture
SeekIC No. : 00703606 Detail
VA100005D150RL: Varistors 5.6v .4 Joules
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VA100005D150RL
Mfg:
AVX
Quick Details
Product : MLV Voltage Rating DC : 5.6 V
Voltage Rating AC : 4 V Clamping Voltage : 18 V
Peak Surge Current : 150 A Surge Energy Rating : 0.4 J
Capacitance : 2800 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Mounting : Axial Packaging : Reel
Description
Diameter :
Mounting : Axial
Product : MLV
Packaging : Reel
Capacitance : 2800 pF
Peak Surge Current : 150 A
Surge Energy Rating : 0.4 J
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Voltage Rating DC : 5.6 V
Voltage Rating AC : 4 V
Clamping Voltage : 18 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationVA100005D150RL
VendorAVX Corporation
CategoryOver Voltage, Current, Temperature Devices
Maximum AC Volts4VAC
Maximum DC Volts3.3VDC
Current-Surge35A
Package / CaseAxial
Varistor Voltage8.5V