VAWQ6-Q48-D15H
CONVERTER DC/DC +/-15V 190MA 6W
product image
VAWQ6-Q48-D15H Picture
SeekIC No. : 003804809 Detail
VAWQ6-Q48-D15H: CONVERTER DC/DC +/-15V 190MA 6W
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VAWQ6-Q48-D15H
Type: Isolated Number of Outputs: 2
Package / Case : TSSOP-32 Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Input (Max): 72V Voltage - Output 1: 15V
Voltage - Output 2: -15V Voltage - Output 3: -
Current - Output (Max): 190mA, 190mA Power (Watts) - Manufacture Series: 6W
Voltage - Isolation: 3kV (3000V) Features: -
Mounting Type: Through Hole Package / Case: 24-DIP Module
Size / Dimension: 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm) Packaging: Tube
Operating Temperature: -25°C ~ 71°C
Features: -
Voltage - Output 1: 15V
Number of Outputs: 2
Voltage - Output 2: -15V
Efficiency: 77%
Mounting Type: Through Hole
Voltage - Isolation: 3kV (3000V)
Power (Watts) - Manufacture Series: 6W
Packaging: Tube
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Input (Max): 72V
Size / Dimension: 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Series: V-Infinity VAWQ6
Package / Case: 24-DIP Module
Current - Output (Max): 190mA, 190mA
Parameters:
Technical/Catalog InformationVAWQ6-Q48-D15H
VendorCUI Inc
CategoryPower Supplies
Voltage - Input18 ~ 72VDC
Output±15V
Power (Watts)6W
Number of Outputs2
1st Output15 VDC @ 190mA
2nd Output-15 VDC @ 190mA