VC-TXO-35SM-128-D
OSC VCTCXO 12.80 MHZ SMD
product image
VC-TXO-35SM-128-D Picture
SeekIC No. : 003415458 Detail
VC-TXO-35SM-128-D: OSC VCTCXO 12.80 MHZ SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VC-TXO-35SM-128-D
Quick Details
Series: VC-TXO-35SM Manufacturer: ECS Inc
Type: VCTCXO Frequency: 12.8MHz
Function: - Output: Clipped Sine Wave
Power Dissipation : 280 mW Voltage - Supply: 3V
Frequency Stability: ±2.5ppm Operating Temperature: -30°C ~ 80°C
Current - Supply (Max): 1.5mA Ratings: -
Mounting Type: Surface Mount Size / Dimension: 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height: 0.059" (1.50mm) Package / Case: 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Description
Ratings: -
Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension: 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Manufacturer: ECS Inc
Function: -
Output: Clipped Sine Wave
Frequency Stability: ±2.5ppm
Type: VCTCXO
Voltage - Supply: 3V
Current - Supply (Max): 1.5mA
Series: VC-TXO-35SM
Height: 0.059" (1.50mm)
Frequency: 12.8MHz
Packaging: Tube
Operating Temperature: -30°C ~ 80°C
Parameters:
Technical/Catalog InformationVC-TXO-35SM-128-D
VendorECS Inc
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency12.8MHz
Package / CaseSMD 5mm x 3.2mm
PackagingTube
Supply Voltage3.3V
TypeVCTCXO
Frequency Stability±2.5ppm
Supply Current1.5mA