VC-TXO-39SM-128-TR
OSC VCTCXO 12.80 MHZ SMD
product image
VC-TXO-39SM-128-TR Picture
SeekIC No. : 003415541 Detail
VC-TXO-39SM-128-TR: OSC VCTCXO 12.80 MHZ SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VC-TXO-39SM-128-TR
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: VC-TXO-39SM Manufacturer: ECS Inc
Type: VCTCXO Frequency: 12.8MHz
Function: - Output: Clipped Sine Wave
Maximum DC Collector Current : 1.59 A Voltage - Supply: 3V
Frequency Stability: ±2.5ppm Operating Temperature: -30°C ~ 75°C
Current - Supply (Max): 1.5mA Ratings: -
Mounting Type: Surface Mount Size / Dimension: 0.449" L x 0.378" W (11.40mm x 9.60mm)
Height: 0.098" (2.50mm) Package / Case: 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Description
Ratings: -
Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Manufacturer: ECS Inc
Function: -
Output: Clipped Sine Wave
Frequency Stability: ±2.5ppm
Type: VCTCXO
Voltage - Supply: 3V
Operating Temperature: -30°C ~ 75°C
Current - Supply (Max): 1.5mA
Series: VC-TXO-39SM
Size / Dimension: 0.449" L x 0.378" W (11.40mm x 9.60mm)
Height: 0.098" (2.50mm)
Frequency: 12.8MHz
Packaging: Cut Tape (CT)
Parameters:
Technical/Catalog InformationVC-TXO-39SM-128-TR
VendorECS Inc. (VA)
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency12.8MHz
Package / CaseSMD 11.4mm x 9.6mm
PackagingCut Tape (CT)
Supply Voltage3V
TypeVCTCXO
Frequency Stability±2.5ppm
Supply Current1.5mA