VC080514A300RP
Varistors 14V .1J 30V
product image
VC080514A300RP Picture
SeekIC No. : 00700164 Detail
VC080514A300RP: Varistors 14V .1J 30V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VC080514A300RP
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Product : MLV Voltage Rating DC : 14 V
Voltage Rating AC : 10 V Clamping Voltage : 32 V
Peak Surge Current : 40 A Surge Energy Rating : 0.1 J
Capacitance : 325 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Mounting : SMD/SMT Packaging : Reel
Description
Diameter :
Product : MLV
Mounting : SMD/SMT
Packaging : Reel
Surge Energy Rating : 0.1 J
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Voltage Rating DC : 14 V
Voltage Rating AC : 10 V
Clamping Voltage : 32 V
Peak Surge Current : 40 A
Capacitance : 325 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationVC080514A300RP
VendorAVX Corporation
CategoryOver Voltage, Current, Temperature Devices
Maximum AC Volts10VAC
Maximum DC Volts14VDC
Current-Surge40A
Package / Case0805 (2012 metric)
Varistor Voltage18.5V