VHB200W-Q48-S12
CONVERTER DC/DC 12V 16.7A 200W
product image
VHB200W-Q48-S12 Picture
SeekIC No. : 003804842 Detail
VHB200W-Q48-S12: CONVERTER DC/DC 12V 16.7A 200W
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VHB200W-Q48-S12
Type: Isolated Number of Outputs: 1
Voltage - Input (Min): 18V Voltage - Input (Max): 75V
Voltage - Output 1: 12V Voltage - Output 2: -
Voltage - Output 3: - Current - Output (Max): 16.7A
Power (Watts) - Manufacture Series: 200W Voltage - Isolation: 1.5kV (1500V)
Features: - Mounting Type: Through Hole
Package / Case: 9-DIP Module Size / Dimension: 2.40" L x 2.28" W x 0.52" H (61.0mm x 57.9mm x 13.2mm)
Packaging : Tray Packaging: Tray
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Features: -
Voltage - Output 1: 12V
Mounting Type: Through Hole
Packaging: Tray
Voltage - Input (Min): 18V
Efficiency: 88%
Voltage - Isolation: 1.5kV (1500V)
Voltage - Input (Max): 75V
Package / Case: 9-DIP Module
Power (Watts) - Manufacture Series: 200W
Size / Dimension: 2.40" L x 2.28" W x 0.52" H (61.0mm x 57.9mm x 13.2mm)
Series: V-Infinity VHB200W
Current - Output (Max): 16.7A
Parameters:
Technical/Catalog InformationVHB200W-Q48-S12
VendorCUI Inc
CategoryPower Supplies
Voltage - Input18 ~ 75VDC
Output12V
Power (Watts)200W
Number of Outputs1
1st Output12 VDC @ 16.7A