VHB200W-Q24-S12
CONVERTER DC/DC 12V 16.7A 200W
product image
VHB200W-Q24-S12 Picture
SeekIC No. : 003804046 Detail
VHB200W-Q24-S12: CONVERTER DC/DC 12V 16.7A 200W
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VHB200W-Q24-S12
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: V-Infinity VHB200W Manufacturer: CUI Inc
Type: Isolated Number of Outputs: 1
Conversion Rate : 70 MSPs Voltage - Input (Min): 10V
Voltage - Input (Max): 36V Voltage - Output 1: 12V
Voltage - Output 2: - Voltage - Output 3: -
Current - Output (Max): 16.7A Power (Watts) - Manufacture Series: 200W
Voltage - Isolation: 1.5kV (1500V) Features: -
Mounting Type: Through Hole Package / Case: 9-DIP Module
Size / Dimension: 2.40" L x 2.28" W x 0.52" H (61.0mm x 57.9mm x 13.2mm) Packaging: Tray
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Description
Manufacturer: CUI Inc
Type: Isolated
Number of Outputs: 1
Voltage - Output 2: -
Voltage - Output 3: -
Features: -
Voltage - Output 1: 12V
Mounting Type: Through Hole
Packaging: Tray
Efficiency: 86%
Voltage - Input (Max): 36V
Voltage - Isolation: 1.5kV (1500V)
Voltage - Input (Min): 10V
Package / Case: 9-DIP Module
Power (Watts) - Manufacture Series: 200W
Size / Dimension: 2.40" L x 2.28" W x 0.52" H (61.0mm x 57.9mm x 13.2mm)
Series: V-Infinity VHB200W
Current - Output (Max): 16.7A