VHF25-08I07
BRIDGE RECT SGL PHASE 800V
product image
VHF25-08I07 Picture
SeekIC No. : 004132683 Detail
VHF25-08I07: BRIDGE RECT SGL PHASE 800V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VHF25-08I07
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: - Manufacturer: IXYS
Structure: Bridge, Single Phase - SCRs/Diodes (Layout 1) Number of SCRs, Diodes: 2 SCRs, 2 Diodes
Voltage - Off State: 800V Package / Case : TSSOP-38
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 25mA Current - On State (It (AV)) (Max): 32A
Current - On State (It (RMS)) (Max): - Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 200A, 210A
Current - Hold (Ih) (Max): 50mA Mounting Type: Chassis Mount
Package / Case: ECO-PAC1
Description
Series: -
Manufacturer: IXYS
Mounting Type: Chassis Mount
Structure: Bridge, Single Phase - SCRs/Diodes (Layout 1)
Number of SCRs, Diodes: 2 SCRs, 2 Diodes
Current - On State (It (RMS)) (Max): -
Packaging: Bulk
Current - On State (It (AV)) (Max): 32A
Voltage - Off State: 800V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 25mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 200A, 210A
Current - Hold (Ih) (Max): 50mA
Package / Case: ECO-PAC1
Parameters:
Technical/Catalog InformationVHF25-08I07
VendorIXYS
CategoryDiscrete Semiconductor Products
Voltage - Off State800V
Current - Hold (Ih) (Max)50mA