VHK100W-Q24-S12
CONVERTER DC/DC 12V 8.3A 100W
product image
VHK100W-Q24-S12 Picture
SeekIC No. : 003816694 Detail
VHK100W-Q24-S12: CONVERTER DC/DC 12V 8.3A 100W
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VHK100W-Q24-S12
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: V-Infinity VHK100W Operating Supply Voltage : 4 V to 5.5 V
Manufacturer: CUI Inc Type: Isolated
Voltage - Input: 9 ~ 36V Output: 12V
Number of Outputs: 1 Output - 1 @ Current (Max): 12 VDC @ 8.3A
Output - 2 @ Current (Max): - Output - 3 @ Current (Max): -
Output - 4 @ Current (Max): - Power (Watts): 100W
Mounting Type: Chassis Mount Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Efficiency: 84% Package / Case: Module
Size / Dimension: 4.23" L x 4.01" W x 1.50" H (107.5mm x 101.8mm x 38.0mm)
Description
Manufacturer: CUI Inc
Type: Isolated
Voltage - Input: 9 ~ 36V
Number of Outputs: 1
Output - 2 @ Current (Max): -
Output - 3 @ Current (Max): -
Output - 4 @ Current (Max): -
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Package / Case: Module
Packaging: Bulk
Output: 12V
Series: V-Infinity VHK100W
Power (Watts): 100W
Efficiency: 84%
Output - 1 @ Current (Max): 12 VDC @ 8.3A
Parameters:
Technical/Catalog InformationVHK100W-Q24-S12
VendorCUI Inc
CategoryPower Supplies
Voltage - Input9 ~ 36VDC
Output12V
Power (Watts)100W
Number of Outputs1
1st Output12 VDC @ 8.3A