VHK200W-Q48-S28
CONVERTER DC-DC 28V 7.14A 200W
product image
VHK200W-Q48-S28 Picture
SeekIC No. : 003816821 Detail
VHK200W-Q48-S28: CONVERTER DC-DC 28V 7.14A 200W
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VHK200W-Q48-S28
Quick Details
Series: V-Infinity VHK200W Operating Supply Voltage : 4 V to 5.5 V
Manufacturer: CUI Inc Type: Isolated
Voltage - Input: 18 ~ 75V Output: 28V
Number of Outputs: 1 Output - 1 @ Current (Max): 28 VDC @ 7.14A
Output - 2 @ Current (Max): - Output - 3 @ Current (Max): -
Output - 4 @ Current (Max): - Power (Watts): 200W
Mounting Type: Chassis Mount Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Efficiency: 87% Package / Case: Module
Size / Dimension: 4.23" L x 4.01" W x 1.50" H (107.4mm x 101.9mm x 38.1mm)
Packaging: Bulk
Voltage - Input: 18 ~ 75V
Efficiency: 87%
Output: 28V
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Series: V-Infinity VHK200W
Power (Watts): 200W
Output - 1 @ Current (Max): 28 VDC @ 7.14A