VI-J52-EY-S
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W
product image
VI-J52-EY-S Picture
SeekIC No. : 003709258 Detail
VI-J52-EY-S: CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VI-J52-EY-S
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Series: * Manufacturer: Vicor Corporation
Type: Isolated Number of Outputs: 1
Voltage - Input (Min): 100V Voltage - Input (Max): 200V
Voltage - Output 1: 15V Voltage - Output 2: -
Voltage - Output 3: - SNR : 57 dB
Current - Output (Max): * Power (Watts) - Manufacture Series: 50W
Voltage - Isolation: * Features: *
Mounting Type: Through Hole Package / Case: 9-HalfBrick SlimMod
Size / Dimension: 2.28" L x 1.80" W x 0.52" H (57.9mm x 45.7mm x 13.2mm) Packaging: Bulk
Operating Temperature: -10°C ~ 100°C
Description
Type: Isolated
Number of Outputs: 1
Voltage - Output 2: -
Voltage - Output 3: -
Voltage - Output 1: 15V
Mounting Type: Through Hole
Packaging: Bulk
Voltage - Isolation: *
Features: *
Series: *
Power (Watts) - Manufacture Series: 50W
Efficiency: *
Manufacturer: Vicor Corporation
Current - Output (Max): *
Voltage - Input (Min): 100V
Voltage - Input (Max): 200V
Package / Case: 9-HalfBrick SlimMod
Size / Dimension: 2.28" L x 1.80" W x 0.52" H (57.9mm x 45.7mm x 13.2mm)