VLF10040T-1R0N9R7
Power Inductors 1.0uH 30%
product image
VLF10040T-1R0N9R7 Picture
SeekIC No. : 001183841 Detail
VLF10040T-1R0N9R7: Power Inductors 1.0uH 30%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VLF10040T-1R0N9R7
Mfg:
TDK
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Inductance : 1 uH Tolerance : 30 %
Maximum DC Current : 9.7 Amps Maximum DC Resistance : 5.2 mOhms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C Dimensions : 10 mm W x 9.7 mm L x 4 mm H
Termination Style : SMD/SMT
Description
Self Resonant Frequency :
Q Minimum :
Shielding :
Package / Case :
Termination Style : SMD/SMT
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Inductance : 1 uH
Tolerance : 30 %
Maximum DC Current : 9.7 Amps
Maximum DC Resistance : 5.2 mOhms
Dimensions : 10 mm W x 9.7 mm L x 4 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationVLF10040T-1R0N9R7
VendorTDK Corporation
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance1H
Tolerance±30%
Package / Case0.394" L x 0.382" W x 0.157" H (10.00mm x 9.70mm x 4.00mm)
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 9.7A
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)5.200 mOhm Max