VLF10040T-1R5N8R9
Power Inductors 1.5uH 30%
product image
VLF10040T-1R5N8R9 Picture
SeekIC No. : 001183846 Detail
VLF10040T-1R5N8R9: Power Inductors 1.5uH 30%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VLF10040T-1R5N8R9
Quick Details
Inductance : 1.5 uH Tolerance : 30 %
Maximum DC Current : 8.9 Amps Maximum DC Resistance : 6.3 mOhms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C Dimensions : 9.7 mm W x 10 mm L x 4 mm H
Tolerance : 30 %
Inductance : 1.5 uH
Maximum DC Current : 8.9 Amps
Maximum DC Resistance : 6.3 mOhms
Dimensions : 9.7 mm W x 10 mm L x 4 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationVLF10040T-1R5N8R9
VendorTDK Corporation
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance1.5H
Tolerance±30%
Package / Case0.394" L x 0.382" W x 0.157" H (10.00mm x 9.70mm x 4.00mm)
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 8.9A
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)6.200 mOhm Max