VLF10040T-330M2R1
Power Inductors 33uH 20%
product image
VLF10040T-330M2R1 Picture
SeekIC No. : 001183778 Detail
VLF10040T-330M2R1: Power Inductors 33uH 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VLF10040T-330M2R1
Quick Details
Inductance : 33 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 2.1 Amps Maximum DC Resistance : 93 mOhms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C Dimensions : 9.7 mm W x 10 mm L x 4 mm H
Shielding : Shielded Termination Style : SMD/SMT
Termination Style : SMD/SMT
Inductance : 33 uH
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Shielding : Shielded
Maximum DC Current : 2.1 Amps
Maximum DC Resistance : 93 mOhms
Dimensions : 9.7 mm W x 10 mm L x 4 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationVLF10040T-330M2R1
VendorTDK Corporation (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance33H
Tolerance±20%
Package / Case0.394" L x 0.382" W x 0.157" H (10.00mm x 9.70mm x 4.00mm)
PackagingCut Tape (CT)
Type-
Current 2.1A
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)93.00 mOhm Max