VLF10040T-3R3N6R2
Power Inductors 3.3uH 30%
product image
VLF10040T-3R3N6R2 Picture
SeekIC No. : 001183989 Detail
VLF10040T-3R3N6R2: Power Inductors 3.3uH 30%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VLF10040T-3R3N6R2
Quick Details
Inductance : 3.3 uH Tolerance : 30 %
Maximum DC Current : 6.2 Amps Maximum DC Resistance : 12.6 mOhms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C Dimensions : 9.7 mm W x 10 mm L x 4 mm H
Inductance : 3.3 uH
Tolerance : 30 %
Maximum DC Current : 6.2 Amps
Dimensions : 9.7 mm W x 10 mm L x 4 mm H
Maximum DC Resistance : 12.6 mOhms
Parameters:
Technical/Catalog InformationVLF10040T-3R3N6R2
VendorTDK Corporation
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance3.3H
Tolerance±30%
Package / Case0.394" L x 0.382" W x 0.157" H (10.00mm x 9.70mm x 4.00mm)
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 6.2A
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)12.60 mOhm Max